Bus på lekfabriken
I julas vann jag entrébiljetter för hela familjen till Leos lekland, och vad passar bättre än att överraska barnen mitt i påsklovet?







Kan säga att vi hade tre hypade barn som hade energi till tusen!


Och en mamma och pappa som kanske inte hade lika mycket energi 😅🤣


Till skillnad från förra besöket Valentino gjorde här så fanns plötsligt modet att gång på gång klättra upp för vulkanen och åka rutschkana ner. Mamma vågade dock inte.



Stor glädje med alla rutschkanor och så fanns det cyklar såklart!


Mila nöjde inte sig med att vara på avdelningen för små barn utan skulle såklart vara bland storebrödern. Så man fick snällt springa efter och hålla koll på henne!

Unnades lite slushy med och sedan en liten runda lek till annan vi väl fick ut alla busfrön. Var en riktigt mysig tur och det var så roligt med en aktivitet som alla barnen älskade lika mycket och som förälder är det så underbart att få se en sådan glädje hos alla busfrön 🩷🩷🩷